Motocykle 125

Barton Classic 125

cena: 8 499
Dostępna kolorystyka
czarny wisniowy

Klasyczny motocykl o sylwetce choppera przyciąga spojrzenie każdego. Wyposażony jest w niezniszczalny jednocylindrowy pionowy silnik o mocy ponad 12 KM wzorowany na silniku Hondy CB. Model 2018 został wyposażony we wtrysk paliwa, zapewniający rewelacyjne spalanie. W konstrukcji zastosowano niwelujący drgania wałek wyrównoważający, zapewniający wysoką kulturę pracy silnika.

Finezyjny kształt tylnej części motocykla doskonale współgra z linią zbiornika paliwa oraz kanapy nadając mu charakter amerykańskiego krążownika szos. Wyprostowana pozycja za kierownicą zapewnia wysoki komfort prowadzenia zarówno w trasie jak i w mieście. Nisko umieszczona kanapa sprawia że nawet niski kierowca będzie się czuł bardzo pewnie za kierownicą. 

Nowy Classic zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa dzięki zamianie tylnego bębna na tarczę. Takie posunięcie podnosi w znaczący sposób efektywność hamowania, a zastosowany system CBS pozwala w odpowiedni sposób rozłożyć siłę hamowania pomiędzy przednią a tylną osią motocykla. 

Classic zachwyca również malowaniem. Lakier mieniący się w promieniach słońca uzupełniony customowymi naklejkami doskonale kontrastuje z chromowanym wydechem, obudową reflektora i lagami. Nutki nowoczesności dodaje tylna lampa wykonana w technologii LED. 

Zobacz gdzie kupić Dane techniczne
Dane techniczne
Silnik
Pojemność
124 cm3
Taktowanie i cylindry
czterosuwowy, jednocylindrowy
Chłodzenie
chłodzony powietrzem
Moc maksymalna
12,2 KM / 9000 obr./min.
Rozruch
elektryczny, nożny
Skrzynia biegów
manualna
Wymiary i waga
Długość
2000 mm
Wysokość
1130 mm
Szerokość
800 mm
Rozstaw osi
1295 mm
Waga
125 kg
Dopuszczalna ładowność
150 kg
Koła
Felga przednia
aluminiowe
Opona przednia
90/90-18
Hamulec przedni
tarczowy
Felga tylna
aluminiowe
Opona tylnia
3.5-16
Hamulec tylny
tarczowy
Parametry
Zbiornik paliwa
13l
zużycie paliwa
2,4 l / 100km
gwarancja
2 lata / 12 000 km

Barton Classic 125 - z klasą

Zawsze marzyły ci się choppery, ale nie masz prawa jazdy na motocykl? Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami rozszerzyła dostęp do małych motocykli i wielu posiadaczom samochodowej kategorii B umożliwiła realizację młodzieńczych marzeń.

Dostępność do motocykli, poza kwestią uprawnień do kierowania nimi, ogranicza także inny, bardzo przyziemny czynnik - pieniądze. Dziś bierzemy zatem na warsztat temat, który dla wielu może wydać się interesujący. Tani motocykl, do jazdy którym nie potrzeba posiadać prawa jazdy kategorii A. Czy kupowanie takiego choppera ma w ogóle sens?

Czytaj pełny artykuł