Bałkański test Bartona

Już 21 maja rusza Bałkański Test Bartona Sprint oraz FNX 125. Przez trzy tygodnie pokonanych zostanie 4500 km. Celem wyprawy jest przeprawa przez trudne, górzyste tereny Bałkanów Zachodnich i dotarcie do ufortyfikowanego legendarnymi bunkrami wybrzeża Albanii. W wyprawie wezmą udział Tom Norman - motocyklista z czterdziestoletnim stażem, entuzjasta polskiej motoryzacji (właściciel m.in. motocykli Junak, WSK i motoroweru Komar) oraz Wojciech Domachowski - niezależny dziennikarz i fotograf, znawca Bałkanów Zachodnich.

Podczas wyprawy, motocykle zostaną wystawione na trudny test przeprowadzany nie w sterylnym laboratorium, lecz w górzystym terenie o niesprzyjających warunkach atmosferycznych, gdzie stan dróg nierzadko pozostawia wiele do życzenia.

Wyprawa będzie na bieżąco relacjonowana, więc jeśli jesteście zainteresowani, jak motocykle Barton radzą sobie w terenie - zapraszamy do śledzenia postępów wyprawy. Początek już 21 maja.

Poniżej zamieszczamy fragmenty wypowiedzi uczestników:

"Jeżdżę na motocyklach od czterdziestu pięciu lat. Barton FNX 125 jest moim drugim nowym motocyklem(!). Pierwszy miałem ponad czterdzieści lat temu. Chiny są obecnie największym producentem motocykli na świecie, dlatego jestem przekonany, że motocykle małolitrażowe Barton FNX oraz Barton Sprint są przygotowane do intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach."

Tom Norman

"Podczas planowania wyprawy brałem pod uwagę koszty eksploatacji pojazdu, który musiał być przystosowany do pokonywania stosunkowo dużych odległości. Dlatego Barton Sprint i FNX125 wydały mi się idealnymi pojazdami. Poprzez Test Bałkański chcemy wypromować ekonomiczny, a także ekologiczny sposób podróżowania, dostępny dla ludzi o ograniczonym budżecie i nieograniczonej wyobraźni."

Wojciech Domachowski


Zobacz pozostałe wiadomosci