Barton NXT 125 świetnym narzędziem do przygotowania się na przygodę z jednośladami

Małe crossy to idealna baza dla osób chcących rozpocząć swoją motocyklową przygodę. Są lekkie, niewysokie oraz przewidywalne, przez co łatwo je prowadzić w każdym terenie. Przykładem takiego właśnie motocykla jest Barton NXT 125.

Jazda crossowym pitbikiem to bezpieczeństwo przy pierwszych lekcjach nauki poruszania się offroadowymi jednośladami. Bez problemu poradzą sobie zatem z takim pojazdem zupełnie początkujący, także dzieci, kobiety czy seniorzy, a osoby z doświadczeniem w prowadzeniu jednośladów na szosie będą miały fajną bazę do szlifowania swoich umiejętności jazdy po bezdrożach.

Idealnym wyborem, pod względem parametrów i ceny zakupu, jest niewątpliwie Barton NXT 125. Motocykl zbudowany na sztywnej, rurowej ramie, w której osadzono jednocylindrowy, czterosuwowy silnik o pojemości 125 centymetrów sześciennych, charakteryzujący się sprawdzoną jakością i rasowym brzmieniem. Silnik o mocy 9 KM chłodzony jest powietrzem i współpracuje z czterobiegową skrzynią biegów. Te parametry, wraz z niewielką wagą, zapewnią niewymagającemu użytkownikowi wiele radości z jazdy.

Barton NXT 125 swoją zwinność i łatwość prowadzenia zawdzięcza zawieszeniu up-side down oraz wzmocnionej konstrukcji tylnego wahacza. Jak na motocykl terenowy przystało pojazd został wyposażony w kostkowe opony, gąbkowy filtr powietrza rodem z profesjonalnych maszyn, kickstarter – awaryjnie wykorzystywany w przypadku problemów z uruchomieniem motocykla za pomocą elektrycznego rozrusznika, gdy akumulator nieoczekiwanie nas zawiedzie. Wyjęcie go lub podładowanie jest bardzo proste, gdyż znajduje się bezpośrednio pod kanapą.

Jeśli już o kanapie mowa, to umieszczona jest ona na poziomie 860 mm, co pozwala na pełną kontrolę motocykla zarówno podczas jazdy, jak i po zatrzymaniu.

Zaczynając zmagania na takim crossie, jak opisany Barton NXT 125, warto wybrać motocykl znanej już marki, która istnieje długo na rynku, co zapewni odpowiednią pomoc techniczną czy zaplecze części zamiennych. Jazda offroadowa to świetna zabawa nastawiona często na pokonywanie różnorakiego, czasem nieznanego terenu, co może skutkować niegroźnymi w skutkach upadkami czy uszkodzeniami motocykla. Wówczas pomoc importera/dealera w przywróceniu sprzętu do pełnej sprawności jest nieodzowna.

zobacz pozostałe wiadomosci