Elektryczny skuter 4-kołowy dla seniorów i niepełnosprawnych – Barton Quatro lepszy niż wózek!

 

Elektryczny skuter inwalidzki może znacznie poprawić komfort życia dla każdego, kto ma trudności w samodzielnym poruszaniu się na dalszych dystansach. Barton Quatro to skuter elektryczny, 4-kołowy, który zapewnia komfortową jazdę na dalekie odległości!

 

Elektryczny skuter inwalidzki – co to jest i dla kogo?

Elektryczny skuter inwalidzki to pojazd 3- lub 4-kołowy, przeznaczony do użytku dla osób starszych, dla inwalidów oraz dla osób z niepełnosprawnością. Taki pojazd przyda się każdemu, kto chciałby poruszać się samodzielnie na dalsze odległości, ale sprawność ruchowa własnego ciała już mu na to nie pozwala. Dzięki takim pojazdom jak Barton Quatro, każdy może bez stresu wybrać się na dalszą przejażdżkę po parku, czy na niezbędną wizytę w urzędzie. Dzięki podwyższonej stabilności i obecności 4 kół, odwiedziny na działce u znajomych także nie będą problemem!

Elektryczny skuter inwalidzki posiada kierownicę o konstrukcji znanej z klasycznych skuterów-jednośladów. Pozostaje niezwykle intuicyjny w prowadzeniu. Jednak w odróżnieniu od jednośladów, Barton Quatro posiada także wygodny fotel z możliwością ustawienia pozycji (regulacja przód-tył), co zapewnia odpowiednią wygodę prowadzenia dla każdej osoby. Jeszcze wyższy komfort użytkowania gwarantują podnoszone podłokietniki. Barton Quatro nie tylko pomaga w codziennym życiu – korzystanie z niego jest po prostu przyjemnością!

Producent nie zapomniał, że Barton Quatro z powodzeniem używany będzie do jazdy po zakupy. Dlatego dostępny jest w dwóch wariantach – z pojemnym kufrem zamykanym albo z praktycznym metalowym koszem. W obu przypadkach zamontowane są one za oparciem kierowcy.

czerwony przod.jpg

Barton Quatro – bezpieczeństwo i praktyczność

Dzięki obecności 4 kół (zamiast trzech), Barton Quatro przeznaczony jest dla tych osób, które potrzebują inwalidzkiego skutera elektrycznego o jeszcze wyższej stabilności. W tym aspekcie pomaga także potężny rozstaw osi wynoszący ponad 1 metr (1070 mm).

Jazda elektrycznym skuterem inwalidzkim może być komfortowa – nie tylko za sprawą fotela z podłokietnikami. Barton Quatro posiada koła o średnicy 10”, które z łatwością pokonują przeszkody. Nie tylko opony tłumią nierówności, bo Quatro posiada pełne zawieszenie – przednie i tylne amortyzatory sprężynowe dbają o wygodę kierowcy.

Mocny napęd Bartona Quatro pozwala rozpędzić się do 25 km/h, a co jeszcze ważniejsze, poradzi sobie nie tylko z jazdą po nachylonych drogach, ale także z wjazdami i rampami dla inwalidów, które niestety potrafią być niezwykle strome. Dla większego bezpieczeństwa, Quatro posiada z tyłu dwa kółka pomocnicze, zabezpieczające pojazd przed przewróceniem „na plecy”.

Nie można także zapomnieć o hamulcach – to kolejna zaleta skutera Quatro. W odróżnieniu od mniejszych skuterów inwalidzkich, tutaj obecne są aż cztery skuteczne hamulce tarczowe (przy każdym kole). Obsługiwane są z lekkością, dźwigniami przy kierownicy. Obecny jest tu układ CBS, który po użyciu tylnego hamulca, samodzielnie uruchamia także przedni (i na odwrót), co znacznie podnosi stabilność i bezpieczeństwo.

Czerwony tył.jpg

Z napędem elektrycznym na ulicę i do sklepu: Skuter Barton Quatro dla niepełnosprawnych

Barton Quatro cechuje się wysoką stabilnością, ale pomimo tego, jego szerokość nie przekracza 685 mm, czyli podobnie, jak dla większego klasycznego wózka inwalidzkiego. W praktyce oznacza to, że stosunkowo kompaktowy Barton Quatro zmieści się do każdego urzędu, czy do sklepu. Ważną zaletą pozostaje tutaj także wysoka zwrotność i łatwość manewrowania. Kierowca posiada do dyspozycji bieg do przodu oraz do tyłu. Na wszelki wypadek Quatro posiada wytrzymały zderzak, który estetycznie wkomponowany został w nowoczesny przód pojazdu.

Barton Quatro posiada silnik elektryczny – o czym należy szczególnie pamiętać. Dzięki temu ani nie emituje szkodliwych spalin, ani nie trzeba go tankować benzyną. Nie kapią też z niego żadne płyny, ani nie wydziela zapachów lub substancji typowych dla większych maszyn. Dzięki temu Bartona Quatro nie tylko można trzymać w domu, ale także z powodzeniem można nim poruszać się po obiektach zamkniętych (jak wspomniane wcześniej urzędy czy sklepy), bez powodowania uciążliwości dla siebie lub dla otoczenia.

Zasięg na pełnej baterii pozwala na pokonanie Bartonem Quatro aż 37 kilometrów! To oznacza, że w praktyce wymagał będzie ładowania bardzo rzadko. Samo ładowanie to także prosta czynność – nie wymaga ani specjalnych stacji ładowania, ani wysokowydajnych instalacji. Do ładowania tego elektrycznego skutera inwalidzkiego wystarczy klasyczne, domowe gniazdko 220V.

Jak na poważny pojazd przystało, Barton Quatro posiada pełne oświetlenie, wraz z kierunkowskazami oraz eleganckim światłem LED z przodu, dzięki czemu jazda po zmroku także pozostaje bezpieczna. Nie zabrakło również lusterek oraz klaksonu. W praktyce oznacza to, że Bartonem Quatro można poruszać się nie tylko po chodniku, ale także po drodze rowerowej, a w razie potrzeby również po ulicy w ruchu samochodowym. Jego prędkość maksymalna wynosi 25 km/h.

Barton Quatro w świetle prawa jest czterokołowcem lekkim, a więc w praktyce do jazdy po drogach potrzebne jest posiadanie prawa jazdy o dowolnej kategorii (A, B lub C).

W ofercie marki Barton dostępny jest jeszcze jeden elektryczny skuter inwalidzki, Barton Tres. Jest on niemalże bliźniaczy z opisywanym modelem Quatro, jednak w odróżnieniu jest 3-kołowcem. Tres posiada z przodu jedno koło i także cieszy się wysoką popularnością.

Znajdź najbliższy Salon Barton Motors i osobiście przekonaj się, jak przydatne są elektryczne skutery inwalidzkie Barton Quatro oraz Barton Tres. 

Strona modelu

Barton Quatro – dane techniczne:

HOMOLOGACJA

homologacja L6e

MOC MAKSYMALNA

1000 W

ROZRUCH

elektryczny

SKRZYNIA BIEGÓW

automatyczna, 1+R

DŁUGOŚĆ

1615 mm

WYSOKOŚĆ

1125 mm

SZEROKOŚĆ

685 mm

ROZSTAW OSI

1070 mm

WAGA

99 kg

DOPUSZCZALNA ŁADOWNOŚĆ

135 kg

FELGI PRZEDNIE

2.15x10

OPONY PRZEDNIE

3.00-10

HAMULCE PRZEDNIE

Tarczowe ⌀155, CBS

FELGI TYLNE

2.15x10

OPONY TYLNE

3.00-10

HAMULCE TYLNE

Tarczowe ⌀155, CBS

AKUMULATORY

5x kwasowo-ołowiowy 60V 20Ah

ZASIĘG

37 km

 

zobacz pozostałe wiadomosci