Jakub Kowalczyk na Bartonie NXT 300 zwycięzcą klasy Junior w pierwszej rundzie zawodów enduro Knockout w Gryficach

W niedzielę 16 kwietnia na torze klubu Enduro Motocross Gryfice odbyła się pierwsza runda Knockout, czyli zmagań w enduro i cross country. Sezon znakomicie otworzył Jakub Kowalczyk, który dosiadając Bartona NXT 300 wygrał w klasie Junior.

Czy można lokalnie, korzystając z pomocy przyjaciół, zorganizować mini-cykl imprez offroadowych na wysokim poziomie? Oczywiście, że można. Udowodnili to klub Enduro Motocross Gryfice oraz Przystań Motocyklowa Gościno, którzy stworzyli bardzo ciekawe zawody – Knockout. To cykl dwóch imprez z elementami enduro i cross country, których liczy się przede wszystkim dobra zabawa i solidny trening, ale nie tylko. Główną nagrodą w klasie Pro jest nowiutki cross Barton NXT 125.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników i kibiców pełen pakiet atrakcji. Ci pierwsi cieszyli się świetnie ułożonym torem z licznymi przeszkodami – nie tylko ziemnymi, ale też zbudowanymi z drewna czy nawet podstawionych maszyn budowlanych. Z kolei kibice, oprócz widowiska sportowego, cieszyli się również rozbudowaną strefą gastronomiczną i konkursami z cennymi nagrodami.

Jakub Kowalczyk na Bartonie NXT 300 zwycięzcą klasy Junior w pierwszej rundzie zawodów enduro Knockout w Gryficach

W klasie Junior triumfował zawodnik klubu MX Koszalin, Jakub Kowalczyk, który specjalnie na tę okazję otrzymał testowy motocykl Barton NXT 300

Data drugiej rundy Knockout nie jest jeszcze znana, ale na pewno odbędzie się ona jesienią.
Zapraszamy do śledzenia strony EMG Gryfice i czynnego udziału w zawodach!


Zobacz pozostałe wiadomosci